Moje dlouhá cesta, která začala teprve nedávno.

05.08.2021

    Psát o sobě je trochu divný, ale jelikož vám chci popsat mou cestu, třeba tím i někoho namotivovat, tak to beru jako dobrý skutek. Jednou bych teda chtěla napsat knihu, která bude o mém vyšlapaném chodníčku, tak tohle může být jako dobrá předehra 😁.

    Když mi bylo 16 let, tak jsem díky brigádě v Clarionu dostala možnost se kouknout do prostředí multilevelu (Amway). Prodávání f2f není teda nic pro mě, ale měli super semináře, kde se prodávaly knihy na seberozvoj. Myslím, že jsem ani v té době nevěděla, že nějaký seberozvoj existuje, ale knihy mě moc bavily. Bohužel jsem v té době neměla peníze. Přeci jen jsem si vydělala v Clarionu 4 tisíce měsíčně a jeden vstup na takovou akci byl za 800 Kč, takže na knihu už nezbylo. Ale někdo má výmluvy a jiný najde cestu. Knihy jsem si všechny vyfotila a chodila si pro ně v Ústí nad Labem do knihovny. Moje první byla Bohatý a chudý táta. Kniha pro mě byla dost zlomová, jelikož jsem nikdy o penězích nepřemýšlela. Při čtení knihy jsem věděla, že nechci zůstat v krysím kolečku a začala se víc vzdělávat. První knihu, kterou jsem si koupila byla LÁSKA. Krásná červená kniha asi za 400 Kč. Proč zrovna ta? Jelikož jsem měla vztah a cítila jsem, že nám něco chybí, tak jsem si koupila knihu, která toto téma řeší. Takhle to dělám vlastně doteď. Vždy když se chci dozvědět něco nového, koupím si na to téma knihy ☝️.

    Posuneme se teď o pár let dopředu. Je mi 21 let a stěhuji se do Švýcarska. Seberozvoj hltám na každém rohu. Knihy, podcasty, dokumenty, semináře. Prostě všude, kde bych se mohla něco naučit, tam byste mě našli 😁. Akorát, že jsem věděla od všeho něco, ale nikdy jsem nešla do hloubky. Připadalo mi, že musím vědět víc, ale pořád jsem nemohla přijít na to, co by mě bavilo 🙆‍♀️.

    Rok 2020 a v březnu se vše zavřelo a přichází období Lockdownu. Jsem 4 měsíce zavřená doma ve Švýcarsku, sama bez rodiny. Tak a co teď? Budu ležet v posteli a koukat na filmy, nebo zkusím přemýšlet nad tím, co bych mohla dělat dál, ať ve Švýcarsku nemusím být do smrti? Pořád jsem nevěděla, co chci dělat, ale přesto jsem jela to své kolečko – semináře (www.growjob.com), online kurzy, knihy (www.melvil.cz). Koupila jsem si i kurz, jak rozjet online podnikání, přitom jsem neměla žádný nápad, jen jsem věděla, že v budoucnu něco přijde.

Rok 2021 leden, opět Lockdown, díky bohu jsem tentokrát doma s rodinou. Jeden den jsem byla s kamarádem venku a skoro celý den jsme řešili jeho vztah s přítelkyní. Neuvěřitelně mě to bavilo a pořád jsem zkoušela hledat, jak by se to mohlo zlepšit. (Když to teď píšu, tak si uvědomuji, že když jsem pracovala jako hosteska, vždy jsem s holkami řešila jejich vztahy, ale nepřipadalo mi to nějak zajímavý, to přece holky dělají pořád, že?) Po 12hodinové kávě jsem dorazila domů a začala googlit. Jak bych mohla dělat tohle i jako práci? Přeci jen povídání s lidmi mě baví, naslouchat umím dobře, tak co teď s tím? Našla jsem si spoustu škol, ale žádnou, která by byla ta pravá. Další den mi to nedalo a začala jsem hledat znova. Konečně jsem na jednu narazila, ale nebylo to zaměření na vztahy, ale na koučování. Začala jsem si googlit, co to vlastně koučování je a k čemu je dobré. Asi po 4 dnech googlování, rozmýšlení volání s kámoškami, zda do toho mám jít? Jelikož se ozvala moje hlava: „Vždyť je to drahé! Ví vůbec někdo, co dělá kouč? Jak si s tím budu moct vydělat? Dokážu pak pomáhat?“

Na oplátku moje srdce – po 4 dnech poslalo přihlášku a zaplatilo první zálohu.

Srpen 2021, školu mám úspěšně za sebou a před sebou další kurzy, u kterých konečně vím, proč je studuji a investuji do nich peníze. Jen tak pro zajímavost, začala jsem s ničím a teď když to spočítám za všechny své kurzy (+ jazykové) jsem do sebe investovala už něco málo přes 300 000 Kč, a to si nepamatuji všechno a rozhodně nejsem u konce.

Tímhle článkem chci říct, že mi trvalo skoro 25 let, než jsem přišla na to, co chci dělat. Někomu to může trvat déle a jinému kratší dobu, ale věřte mi, že to přijde. Může to vypadat, že se vám v životě nic zajímavého neděje, ale ono se to pomaličku tvoří na pozadí. Jen se nebojte zariskovat. Život je jen jeden.

PS: Lidi stejně pořád nevědí, jak užitečné je mít kouče, ale neodrazuje mě to, přeci jen je to na mě jim to vysvětlit.


☝️Malé překvápko v citátu. Stačí jen kliknout na poslední řádek. 


Zdeňka Svobodová

Vím, že čas, který tu máme, je velice omezený, a proto jsem se ho rozhodla žít přesně tak, jak si přeji já. Musela jsem se to však naučit. Své know-how teď učím ženy, které si uvědomují, že mohou mít více, ale dělat pro to méně. Ženský cyklus a já jim budu za cestou snů oporou. 

Chcete se o mně dozvědět více? Zde je můj příběh