10 Tipů na vánoční dárky pro ženy

11.12.2023

Vánoční dárky pro ženy, které myslí na jejich hormonální zdraví

Vzhledem k tomu, že tady máme prosinec a Vánoce jsou už za rohem, možná ještě někteří sháníte dárky na poslední chvíli. A pokud se jedná o vánoční dárky pro ženy, jste na pravém místě a tento průvodce vás jistě potěší!

Dnes si dáme malou inspiraci, jaké dárky ženy pod stromečkem určitě potěší, a navíc podporují i hormonální zdraví

Vánoční dárky pro ženy mohou prospívat na všech úrovních
Vánoční dárky pro ženy mohou prospívat na všech úrovních

1. Bylinné čaje

Dnes už seženete mnoho skvělých a kvalitních bylinných směsí, které podporují hormonální zdraví žen. Navíc na toto zimní období se pití teplých čajíků parádně hodí. Dopřejte ženě pohodu
a relax a dejte ji chutný čaj, který zklidní její mysl a podpoří hormonální zdraví.

Zkuste třeba mrknout na čaje od Munay (kód CYKLICNOST10), které podporují správné fungování ženského zdraví a jsou zaměřeny na udržení hormonální rovnováhy v každé fázi cyklu, ale i při jiných ženských problémech.

2. Vaginální napářky

Vaginální bylinná napářka vlastně není žádnou novinkou. Kdysi byla pro ženy samozřejmostí, neboť už dávno chytré dámy věděly, že jim přináší mnoho přínosů pro zdraví jejich intimní zóny

Dnes pro ženy tento „návrat ke kořenům“ znamená příjemnou očistu, kterou naše intimní partie vždy ocení. Pomocí různých bylinných směsí si žena čistí své ženské orgány, a tím podporuje
i své hormonální zdraví. Tuto pomůcku využívají i některé ženy během porodu, neboť může pozitivně podpořit a zjednodušit celkový proces příchodu miminka na svět.


Ideální je mít k dispozici „sedátko“, které má speciální otvor, a žena tak může pohodlně sedět
a užívat si svou očistu pomocí bylinek. To může představovat skvělý vánoční dárek pro ženy, třeba už i s nějakou namíchanou bylinnou směsí.

Doporučuji nejdříve napářku vyzkoušet se ženou, která napářky dělá a věnuje se jim.

3. Čistička vzduchu

Dokonce i to, co dýcháte doma, nemusí úplně vyhovovat vašemu zdraví. Čističky vzduchu ovlivňují kvalitu vzduchu v místnosti, a tím i celkovou vnitřní atmosféru. Zkrátka domov krásně očistí od různých škodlivin, což má nemalé účinky na naše zdraví. A byla by přece škoda mít své milované doma zamořené nějakými toxiny, ne?

Čistička vzduchu tak může představovat parádní tip na vánoční dárek nejen pro ženu. Hormony a celkové zdraví zajásají! To se totiž najednou bude dobře dýchat! (A čistička pomáhá také při různých nachlazeních a ucpaných dutinách.)
Čaje pro všechny fáze ženského cyklu
Čaje pro všechny fáze ženského cyklu

4. Svíčky bez parfemace

V dnešní době hodně frčí pálení svíček, a to zejména na Vánoce a celkově v zimě. Bohužel mnoho běžných vonných svíček obsahuje látky, které příliš neprospívají našemu zdraví (a i ta čistička vzduchu přijde vniveč!).

Jestli žena, pro kterou hledáte vánoční dárek, miluje svíčky, zkuste ji pořídit ty přírodní bez parfemace. Třeba takové z včelího nebo sójového vosku jsou nejenže vhodné pro naše zdraví, ale také krásně vypadají a k Vánocům se skvěle hodí. Pak už si může každý pálení svíček užívat
s klidným srdcem.

TIP: A co takhle esenciální olejíčky do difuzéru, už jste zkoušely? 

5. Doplňky stravy

Vitamíny a různé doplňky stravy jsou v dnešní době pomalu nezbytností. Protože ale každý může potřebovat jiné druhy doplňků, může být někdy obtížné sehnat ten pravý pro konkrétní osobu. 

Určitě nic ale nezkazíte hořčíkem, který potřebujeme vesměs všichni. Pořiďte třeba tento (kód CYKLICNOST 10), který se na večer před spaním šikne snad každému. Nebo třeba Vitamin D (kód CYKLICNOST10), který nám může chybět zejména v zimních měsících, kdy není moc sluníčka.

Tip: Pokud znáte ženu, která trpí silným PMS, mám s mnoha klientkami odzkoušený tento Balanced Woman od Nutrapie. Dokázal spoustě pomoci. (kód CYKLICNOST20, ale platí pouze do 17. 12. 2023!)

6. Ekologické čisticí prostředky

Opravdu i na čisticích prostředcích, které doma běžně používáme k úklidu, velmi záleží. Mnoho z nich totiž obsahuje toxické látky, které nám narušují hormony a normální fungování zdraví, a to opravdu žádná žena nechce! Takže ideální tip na dárek, protože takové produkty používáme všichni!

Skvělé přírodní prostředky seženete třeba pod značkou Tierra Verde. Tu můžu s klidným svědomím doporučit!

7. Červené brýle blokující modré světlo

V dnešní době máme modré světlo skoro pořád na očích. To je samý telefon, počítač, televize… Ale už asi každý moc dobře ví, že zejména večer to není nic moc dobrého pro náš spánek. A jeho kvalita ovlivňuje i hormonální zdraví.

Já vím, když ty sociální sítě nebo práce nepočkají do dalšího dne. Modré světlo však narušuje tvorbu melatoninu, a ten sakra potřebujeme pro kvalitní spánek. Pokud se však elektroniky nechcete úplně vzdát, dají se využít ochranné brýle s červeným světlem, které blokují modré světlo. Takže parádní dárek pro každou ženu!

Takové seženete třeba na Brain Marketu a s kódem CYKLICNOST10 máte slevičku!

8. Domácí wellness ve vaně

Mnoho žen miluje relax ve vaně a i ten se dá udělat ještě efektivněji! Přírodní svíčky, oblíbená knížka a horká koupel v Epsomské soli (CYKLICNOST 5) ! Ta je úžasná v tom, že naše tělo opravdu zrelaxuje, neboť do něj dodá potřebný hořčík.

No není to dokonalý dárek pro ženu na Vánoce?

K domácímu wellness lze využít i nějaké smysluplné esenciální olejíčky z přírodních složek, které skvěle pomůžou ženské kůži a ženě dopřejí příjemný pocit!

...Budu tiše závidět, já mám sprcháč.

9. Vánoční balíček pro ženy

A pokud se vám nechce vymýšlet nic speciálního, zrovna nyní v této vánoční sezóně, najdete spoustu skvělých již připravených vánočních balíčků pro ženy. Jen si dejte pozor, aby produkty byly opravdu kvalitní a hlavně, aby se dané ženě líbily!

Hezké a kvalitní balíčky mají na Brain Marketu i Goodie (kódy už z článku určitě znáte).


Vánoční balíček pro ženu z Goodie
Vánoční balíček pro ženu z Goodie

10. Individuální hormonální koučink

Kdo říká, že si žena nemůže dát dárek sama sobě? Vždyť to je přece také důležité – myslet i na SEBE a ne jen na druhé! Takže moje milá, pokud Tě třeba trápí nějaký hormonální problém, můžeš si pod stromeček nadělit svou individuální péči a společně se mnou zlepšit své hormonální zdraví.

Třeba ale nepotřebuješ řešit konkrétní problém, ale máš zájem dozvídat se ještě víc z ženského světa. V tom případě je skvělým dárkem připojení se ke komunitě Cyklicky a každý měsíc dostávat hodnotné informace pro (nejen) lepší hormonální zdraví a život.

Nebo jestli Tě trápí PCOS, máš ideální a jedinečnou příležitost zapojit se do PCOS individuálního skupinového koučinku! Do 18. 12. 2023 se můžeš přihlásit a od ledna se začít loučit s touto otravnou nepříjemností ve svém životě.


Vymyslet dokonalý dárek pro ženy se může zdát jako velký oříšek, a to zejména pro muže. Ženu ovšem dokáže potěšit mnoho věcí, od těch maličkostí i po větší dárečky. Skvělé je, že se u toho dá myslet i na ženské zdraví a celkovou ženskost. Při výběru dárku myslete hlavně na to, co má ráda nebo co by jí mohlo udělat radost.

Tip navíc: Určitě nejsou k zahození třeba i takové kvalitní menstruační kalhotky (doporučuji Snugs (kód CYKLICNOST15), protože na pohodlí během menstruace sakra záleží! A věřím, že každá žena si je zamiluje a už nebude chtít nic jiného!

A pokud Tě zajímá, jak je na tom Tvé hormonální, můžeš si zkusit udělat tento kvíz.


Zdeňka Svobodová

Vím, že čas, který tu máme je velice omezený, a proto jsem se ho rozhodla žít přesně tak, jak si přeji já. Musela jsem se to však naučit. Své know-how teď učím ženy, které si uvědomují, že mohou mít více, ale dělat pro to méně. Ženský cyklus a já budeme Tvou oporou za cestou splněných snů. 

Chceš se o mně dozvědět více? Zde je můj příběh