Proč investovat do kouče a jak si ho vybrat?

19.07.2021

Potřebují tyto obrázky 1, 2 a 3 nějak více rozepsat 🤔

Myslím že ne, ale přeci jen jsem z branže 😄, takže to mohu pochopit zcela jinak než vy. Tak jdeme na to.

👉 Kouč se snaží zlepšit život klienta k trvalým pozitivním změnám a zvýšit kvalitu myšlení. Kouč neradí, ale klade mocné a otevřené otázky šité klientovi na míru. Klient se díky těmto otázkám dokáže od svého tématu vzdálit a poohlédnout na něj z jiného úhlu, a to byste se divily, kolik úhlu můžeme k jednomu tématu najít ☝️. Zároveň vám kouč poskytne zpětnou vazbu a pokud mu dovolíte, může se i na chvíli přenést do role mentora. Více vysvětlené, co vlastně já jako koučka dělám, najdete zde .

Proč se na kouče obrátit?

„Já mám nejlepší kámošku a tý řeknu všechno! Kouče nepotřebuji!“ řekla Lucka 💁‍♀️. A víš že já mám těch nejlepších kamarádek hned několik 🧡, ale stejně mám koučku. 

Napíšu vám to, jak to cítím. Já se svojí koučkou mluvím o jiných věcech než se svými kamarádkami. Samozřejmě, kamarádky o mně vědí taky hodně, ale na některá témata jsou prostě krátké. Některá témata ani se svými kamarádkami probírat nechci ❌. Kouč je tu pro mě a naslouchá mi. Pomůže mi se na má témata kouknout jinak 👀. Kamarádky mi jako první budou chtít dát nějakou radu, nebo mé téma zveličovat, či znehodnocovat. Což je úplně v pořádku, to se v přátelství očekává, ale ne v koučování. Koučka poslouchá jen mě a veškerá energie je směřovaná ke mně 💫. To je vždy tak krásný pocit, po koučování, to vám slovy ani nedokážu popsat 😁. Hlavně těch nápadů a nových obzorů, to fakt s kamarádkou na kávě nevymyslíte ☝️.

Jak si vybrat kouče?

Chtěla jsem vám napsat body od nejdůležitějšího po méně důležité, ale zdá se mi, že všechny uvedené body jsou prioritní. No, teď za mě píše má ženská část (perfekcionismus :D). Proto berte všechny tyto rady se stejnou váhou 🧡.

  • Jsme ženy, proto se řiďte pocity. Už u prvního telefonátu poznáte z hlasu, jestli vám daná osoba bude sedět či nikoliv 🗣️.
  • Ptejte se na vzdělání a zkušenosti. Tip ode mě 🤫 akreditovaný kouč má certifikát od ICF.
  • Dejte na doporučení 👥.
  • První sezení by vám měl kouč dát zdarma.
  • Měla byste se cítit příjemně ve společnosti kouče.
  • Měla byste cítit ze strany kouče respekt a důvěru.
  • Vše zůstane jen mezi vámi. Máme speciální kodex kouče, kde na tajemství klienta přísaháme!
  • Kouč by vám neměl říkat, co máte dělat.
  • Osobnost kouče už je vyzrálá (🌸- to jen tak 😅).
  • Kouč by se měl plně soustředit na klienta, aby dokázal rozpoznat, co se odehrává za slovy 💥.

Jak vám tento článek přišel užitečný? Pokud stále hledáte svého kouče a připadá vám, že bychom si mohly rozumět, přihlašte se na první sezení zde.


Zdeňka Svobodová 

Vím, že čas, který tu máme, je velice omezený, a proto jsem se ho rozhodla žít přesně tak, jak si přeji já. Musela jsem se to však naučit. Své know-how teď učím ženy, které si uvědomují, že mohou mít více, ale dělat pro to méně. Ženský cyklus a já jim budu za cestou snů oporou. 

Chcete se o mně dozvědět více? Zde je můj příběh