Jak začít s poznáním své cykličnosti?

02.09.2021

Část II.

Abychom si uvědomily, v jaké fázi právě teď jsme, měly bychom si své dny začít počítat. Takže první den menstruace je i náš I. den 🌸 počítání a od toho se odvíjí zbytek.

Každá žena by měla vědět, jak její cyklus dlouho trvá. Cyklus trvá od 23 do 35 dní. Podle toho se nám i dále určuje, jak dlouho v jaké fázi budeme.

Jak fáze rozeznat?

 Jak vidíte na mapě, fáze existují 4 – dynamická, ovulační, premenstruační a menstruační. Pro mapu jsem využila 28 dní, jelikož je to nejběžnější. Ale třeba vy můžete mít, jako já, cyklus pouze 23 dní, proto je vhodné se pozorovat. Fáze do sebe přecházejí plynule, a proto se může stát, že v některé dny můžete mít kombinaci jak dynamické ženy, tak ovulační.

Jak mapu používat?

Tím, že začneme mapovat náš cyklus a budeme vědět, v jaké fázi jsme a do jaké fáze se budeme v nejbližších dnech přesouvat, můžeme ovlivnit naše pracovní nasazení, náladu anebo se pustit do nových projektů

Jelikož svou mapu používám denně, uvědomuji si, v jaké fázi jsem, a tak předcházím vyčerpání z pracovního nasazení. Sama si totiž nedokážu říct, že mám dost a moje mapa mě na to vždy ráda upozorní, nebo pak mé tělo, které padne vyčerpáním do postele, ale to se díky cyklické mapě už tak často nestává 😂.

❤️ Tip: Víte, jak jste na tom co se týče vašeho hormonálního zdraví? Udělejte si tento kvíz.

Závěr 

Dnes jsme si ukázaly, jak mapa funguje a jak bychom s ní měly pracovat. Pokud mohu navrhnout – ukažte svou mapu i svým partnerům a třeba si ji vytiskněte (zde možnost stažení.) Pak i on na vás může pozorovat změny chování. Není nic lepšího, než když vám váš muž v menstruačním období rád pomůže, v dynamické fázi vás nechá vést a bude vědět, že teď jste mnohem silnější než on a nebude se pouštět zbytečně na tenký led. 

V dalším článku si popíšeme, jaké jsme v Dynamické fázi

Mapa je inspirace z knihy Jak na ženy.

Chcete vědět víc o své ženské cykličnosti a jak ji zařadit do života? Sledujte dál články na našem ženském blogu! Ale jestli v tom pořád nějak tápete a potřebujete to ušít sobě na míru, neváhejte a rezervujte si svůj call!

Ráda vám pomůžu i s jakýmkoliv hormonálním problémem, od zpoždění menstruace přes bolest v podbřišku až po PCOS.

Zdeňka Svobodová 

Vím, že čas, který tu máme je velice omezený, a proto jsem se ho rozhodla žit přesně tak, jak si přeji já. Musela jsem se to však naučit. Své know-how teď učím ženy, které si uvědomují, že mohou mít více, ale dělat pro to méně. Ženský cyklus a já jim budu za cestou snů oporou. 

Chcete se o mně dozvědět více? Zde je můj příběh