Menstruační fáze 

09.09.2021

Heslem menstruační fáze je: „Je mi to fuk!“

Jen na úvod, žena je cyklická a má 4 fáze jako roční období – jaro (dynamická fáze), léto (ovulační fáze), podzim (premenstruační fáze), zima (menstruační fáze, tedy období menstruace).

Dnes se spolu podíváme na Zimu (mns fáze).

🩸 Co se děje s ženským tělem si nechám na další článek, jelikož dneska bych se
s vámi chtěla podělit spíše o spirituálnější část a trochu se propojit s podvědomím, které je v mns fázi nejsilnější.

Taková zajímavost hned na začátek. Žena se v mns fázi sama přepíná do hlubšího meditačního stavu, o kterém se tvrdí, že pokud by muž chtěl dosáhnout takové rovnováhy, musel by 20 let života strávit meditací. Kdo tenhle experiment měřil, to netuším, ale asi neměl nic jiného na práci 😅.

MNS fáze trvá od 3 dnů do 7 dnů, každá žena je v tomto velice individuální, ale co má každá žena stejné je, že by měla odpočívat.

Odpočinek jako spása celého světa.

MNS je pro mnohé ženy náročná tím, že jim došla energie a ony nemohou držet tempo se svým mužským okolím anebo se ženami, které jsou v dynamické fázi.

Zároveň může být tato fáze pro mnohé ženy nepříjemná kvůli fyzickým projevům ve spojení s pracovním stresem a nedostatečným odpočinkem z minulé mns fáze.

Důležité pro ženu je, aby si uvědomila, že tato část cyklu se dá využít i jiným způsobem, než se pořád za něčím honit a být aktivní na 110 %.

Proto se s vámi podělím o zajímavosti, které se v ženském těle dějí na hlubší úrovni podvědomí a jak bychom je my ženy (ale i muži) mohly využít ku svému prospěchu.

Kouzla a čáry anebo jen prostá historie lidstva?

Jak jsem psala hned na začátku, ponoříme se dnešním článkem do spirituality a hned vám napíšu proč. Bytost – JÁ jako člověk se skládám z Těla = Emoce, Duše = Intuice, Mysl = Myšlenky, a právě v této fázi je nejsilnější intuice, tudíž naše dušička, která může být v této fázi dosti křehká.

Aby se žena mohla propojit se svým vyšším já, se svou Vědmou uvnitř sebe, měla by:

 • Odpočívat.
 • Dovolit si neřešit – ale ono jí je stejně všechno fuk.
 • Nenechat se vyčerpávat okolím - žena v této fázi pociťuje potřeby být sama
  a moc nekomunikovat.
 • Nedělat nic, co ji vyčerpává.
 • Nic, kde by měla být příliš soustředěná.
 • Možná by měla zvolit jiný styl dopravy na delší vzdálenosti – přeci jen je
  v meditačním módu.

Ženy v důsledku mns fáze jdou hlouběji do sebe a dokážou se lépe rozhodnout o tom, co už jim v životě neslouží, co už by měly přestat řešit, co by měly nechat ze svých životů odejít. Zároveň je tato fáze dobrá díky ponoření se do sebe a nalezení nových vhledů a nápadů, které pak mohou po dobu dalších fází realizovat.

Pokud žena neodpočívá ve fázi menstruační, negativně to ovlivňuje její výkon ve fázi dynamické i výkon v celém dalším cyklu.

Jsem muž a mám doma menstruující ženu, co mám dělat? Měl bych vzít nohy na ramena?

Pokud si žena uvědomuje své fáze, je to pro partnerský život mnohem snadnější
a pokud se svým partnerem své fáze a své potřeby sdílí, je to pro partnerský vztah neuvěřitelná síla, vzájemná podpora a respekt.

Chápu vaše obavy, ale v mns fázi nemusíte mít strach, spíš bych se bála dynamické části vaší ženy. Stačí jen pár pravidel, a to jsou:

 • Nechtějte po ní, aby chodila do společnosti, pokud ona sama nechce.
 • Žena bude chtít odpočívat.
 • Možná s vámi bude méně komunikovat, ale nebojte, není to nic proti vám.
 • Dopřejte jí čas jen pro ni. Pokud máte děti, postarejte se o ně, i pouhé 2 hodinky budou stačit. Snídaně do postele taky nebude vůbec špatný nápad,
  a možná se vám tím odvděčí – bod níž.
 • Pokud si myslíte, že S€X je v této fázi tabu, tak se šíleně pletete. Jelikož žena může mít stejnou chuť jako v ovulační fázi, tak proč toho nevyužít, pokud máte dostatečnou kuráž 👩‍❤️‍👨. Menstruace se vážně nemusíte bát!
 • To nejdůležitější na konec. Jelikož je žena napojená na svou vnitřní vědmu, můžete s ní probrat témata, na které nemůžete přijít racionálním řešením
  a potřebujete napomoci intuitivním nadhledem, který vám žena zajisté v této fázi velice ráda předá.

Jakmile pak žena pochopí celý princip fází – střídání svých zesílených schopností v rámci měsíčního cyklu, získá sebedůvěru a sebevědomí. Její okolí to na ní uvidí
a ženy neznalé cykličnosti budou chtít vědět její tajemství. Zároveň partnerství, které je naladěné na cykličnost, může být pevnější a partneři více propojení.

Trochu toho koučování na konec

V menstruační fázi si můžete odpovědět na tyto otázky:

 • Jdu správně? 
 • Je toto moje rozhodnutí opravdu založené na tom, co chci v hloubi duše? 
 • Mám dále setrvat tam, kde jsem - nebo se mám pohnout jinam?

❤️ Tip: Otestujte si, jak je na tom vaše hormonální zdraví! Vyzkoušejte tento kvíz.

Na závěr 🖐️ 

Ženy opravdu vás zde všechny na kolenou prosím, užijte si čas strávený jen samy se sebou a odpočívejte. Naučte to nejen své partnery, ale i své okolí a kamarádky. Život bude více v harmonii a vy budete šťastnější!

Chcete vědět víc o své ženské cykličnosti a jak ji zařadit do života? Sledujte dál články na našem ženském blogu! Ale jestli v tom pořád nějak tápete a potřebujete to ušít sobě na míru, neváhejte a rezervujte si svůj call!

Ráda vám pomůžu i s jakýmkoliv hormonálním problémem (už jste si dělaly kvíz?), od zpoždění menstruace přes bolest v podbřišku až po PCOS.

Zdeňka Svobodová 

Vím, že čas, který tu máme, je velice omezený, a proto jsem se ho rozhodla žít přesně tak, jak si přeji já. Musela jsem se to však naučit. Své know-how teď učím ženy, které si uvědomují, že mohou mít více, ale dělat pro to méně. Ženský cyklus a já jim budu za cestou snů oporou. 

Chcete se o mně dozvědět více? Zde je můj příběh